To trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo Monaco, a ósme w ostatnich dziesięciu meczach. Po raz kolejny podopieczni Leonardo Jardima wygrali wysoko, do czego zresztą przyzwyczaili kibiców w obecnym sezonie. Np. w październiku pokonali Metz 7:0 i Montpellier 6:2, w listopadzie wygrali z Nancy 6:0 i z Olympique Marsylia 4:0, a w grudniu z Bastią 5:0 i z Bordeaux 4:0.

W niedzielę po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Brazylijczyk Boschilia oraz Valere Germain. W tabeli wyprzedzają o dwa punkty Nice (46) i o trzy Paris Saint-Germain (45).

Broniący tytułu paryżanie pokonali w sobotę na wyjeździe Nantes 2:0. W kadrze gości znów nie było leczącego uraz kolana Grzegorza Krychowiaka, natomiast w zespole gospodarzy od 67. minuty grał Mariusz Stępiński.

Obie bramki dla PSG zdobył Edinson Cavani - w 21. i 65. minucie. Urugwajczyk zdecydowanie prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców, ma już 20 bramek w obecnym sezonie.