W niedzielę "Duma Katalonii" uległa u siebie w El Clasico Realowi Madryt 1:2. W środę w meczu z inną stołeczną drużyną znów zeszła z boiska pokonana. Gola dla Rayo Vallecano strzelił w 30. minucie kolumbijski weteran Radamel Falcao. To jego czwarte trafienie po powrocie do La Liga.

Najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował w 72. minucie Holender Memphis Depay, który z rzutu karnego nie potrafił pokonać macedońskiego bramkarza Stole Dimitrievskiego.

Barcelona nie podniosła się po klasyku. Upadek trwa - napisała w relacji z meczu "Marca".

W tabeli Barcelona zajmuje dopiero dziewiąte miejsce. W sześciu ostatnich meczach, licząc rozgrywki Ligi Mistrzów, poniosła cztery porażki. Pozycja trenera Ronalda Koemana znów jest zagrożona.

Po remisie na Majorce prowadzenie w rozgrywkach objęła Sevilla, wyprzedzając różnicą bramek Real Sociedad San Sebastian, ale jeszcze w środę może dojść do zmiany lidera, ponieważ wieczorem Real Madryt będzie podejmować Osasunę Pampeluna. Z kolei drużyna z San Sebastian rozegra mecz 11. kolejki w czwartek na wyjeździe z Celtą Vigo.