Ze strony gospodarzy na uwagę zasługuje strzał z dystansu Janusza Gola, ale Dusan Kuciak pewnie interweniował. Kluczowe wydarzenia w tym spotkaniu miały miejsce po pół godzinie gry. W odstępie trzech minut (32-35) dwie żółte kartki zobaczył Janusz Gol osłabiając swój zespół.

Już w 38. min. bliskim uzyskania prowadzenia był Ilkay Durmus, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Jeszcze przed przerwą goście potrafili wykorzystać fakt gry w przewadze zdobywając dwa gole.. otrzymując idealne podanie od Paixao.Ależ to rozegrali piłkarze @LechiaGdanskSA😍 Znakomita akcja❗💣 📺#GKŁLGD trwa w CANAL+ SPORT i @canalplusonline pic.twitter.com/mgq4hsxKer — CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) September 24, 2021Kapitan Lechii sam ustalił rezultat meczu, a niebawem opuścił boisko. Sporadyczne próby przeprowadzania akcji ofensywnych przez gospodarzy nie przyniosły powodzenia i Górnik poniósł kolejną porażkę. Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Mario Maloca (68. Mateusz Żukowski), Conrado (61. Egzon Kryeziu) - Ilkay Durmus, Maciej Gajos, Jarosław Kubicki (61. Rafał Pietrzak), Kacper Sezonienko - Flavio Paixao (74. Łukasz Zjawiński), Łukasz Zwoliński (68. Bassekou Diabate).